محور مجموعه مدیریت دیرین دیرین بررسی عملکرد

محور: مجموعه مدیریت دیرین دیرین بررسی عملکرد دیرین دیرین بیمه سیل زدگان سیل آذربایجان ستاد بحران

گت بلاگز فارس نصب آبگرمکن خورشیدی جهت بیش از 200 منزل روستایی فارس

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس از راه اندازی آبگرمکن خورشیدی در 200 منزل روستایی این استان خبر داد.

نصب آبگرمکن خورشیدی جهت بیش از 200 منزل روستایی فارس

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ عطاالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس گفت: جهت کم کردن مصرف انرژی، یارانه خرید آبگرمکن خورشیدی در اختیار روستاییان قرار می گیرد و بنابر توافقنامه بسته شده است 500 هزار تومان تخفیف از کارخانه گرفته ایم و مابقی مبلغ را نیز اگر دستگاه دو میلیون تومان باشد یک و نیم میلیون آن را به صورت یارانه می دهیم که از همین طریق تاکنون بالغ بر 201 واحد روستایی آبگرمکن خورشیدی را راه اندازی کرده اند.
زمانی افزود: راه اندازی این آبگرمکن ها علاوه بر آن که پول برق خانوار را صفر می کند، در کم کردن مصرف سوخت فسیلی و حفظ پاکی هوا مؤثر بوده و در جهت سیاست های اقتصاد مقاومتی جهت کم کردن مصرف سوخت است.

عبارات مهم : میلیون
وی ادامه داد: اجرای طرح های هادی بر عهده بنیاد است که بهسازی محیط دِه اعم از احداث جوی، جدول، پارک محله ای، محوطه سازی، پیاده روسازی، کف سازی، احداث کانال دفع آب های سطحی و موارد دیگر را مشمول بر می شود.

زمانی بیان کرد: از سال 70 تاکنون بهسازی یک هزار و 30 دِه انجام شده است همچنین بنیاد با کمک ثبت اسناد ۱۲ سال است شناسایی و صدور سند املاک روستایی را انجام می دهد که تاکنون در این استان ۲۵۷ هزار جلد سند صادرشده و پارسال 13 هزار جلد سند در روستاها و 7 هزار سند در شهرهای زیر 25 هزار نفر صادرشده است.

وی اظهار اشت: جهت خانوارهای روستایی با بیش از دو عضو معلول با کمک چهار دستگاه حمایتی و راه و شهرسازی و خیران 18 میلیون تومان تسهیلات وام و 18 میلیون تومان کمک بلاعوض در اختیار قرار می دهیم که در شهرها 32 میلیون تومان بلاعوض ارائه می شود تا خانوارهای دارای دو معلول یا زیاد از طریق آن بتوانند جهت خود واحد مسکونی بسازند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس تصریح کرد: در زمینه عناوین تسهیلات قرض الحسنه، بلاعوض، واحدهای نیمه تمام و اقشار کم درآمد یک هزار و 831 نفر تسهیلات از دو تا پنج میلیون تومان قرض الحسنه چهار تا پنج درصد سود به مجموع مبلغ پنج میلیارد و 300 میلیون تومان بهره مند شده است اند.
انتهای پیام/ر

واژه های کلیدی: میلیون | تسهیلات | نصب آبگرمکن خورشیدی | بیش از 200 خانوار روستایی | فارس | کاهش مصرف انرژی | حفظ پاکی هوا |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog