محور مجموعه مدیریت دیرین دیرین بررسی عملکرد

محور: مجموعه مدیریت دیرین دیرین بررسی عملکرد دیرین دیرین بیمه سیل زدگان سیل آذربایجان ستاد بحران

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پیگیری فوری به پرونده، مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع به بیت‌المال ,

رئیس جمهور بعد از دریافت گزارش وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی و نیز بازرسی ریاست جمهوری راجع به وقوع تخلف در واردات و فروش خود

پیگیری فوری به پرونده، مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع به بیت‌المال ,

درخواست مدیر جمهور از مدیر قوه قضاییه؛ پیگیری فوری به پرونده، مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع به بیت المال

عبارات مهم : تخلفات

رئیس جمهور بعد از دریافت گزارش وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی و نیز بازرسی ریاست جمهوری راجع به وقوع تخلف در واردات و فروش خودروهای خارجی، ضمن دستورهای تازه به سه وزارتخانه و معاون حقوقی ریاست جمهوری؛ از مدیر قوه قضائیه خواست ترتیبی اتخاذ نمایند تا با دقت و سرعت و خارج از نوبت به این پرونده پیگیری شود، مجرمان و متخلفان به مجازات قانونی برسند و اموال و سودهای کلان نامشروع به بیت المال بازگردد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در “گزارش به مردم” ، تاکید کرده است: اینک با تلاش مسئولان اجرایی و بر اساس بررسی مجموع گزارش ها می توان از احتمال یک فساد هماهنگ از طریق همکاری چند نفر از عاملان دولتی، یک شرکت رایانه ای و چند شرکت واردکننده ماشین سخن گفت.

پیگیری فوری به پرونده، مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع به بیت‌المال ,

روحانی همچنین از معاون اول مدیر جمهور خواسته است جهت جلوگیری از تکرار تخلفات مشابه و خشکاندن ریشه ها و عوامل فساد ساختاری، پیگیری به لوایح «مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی» و « شفافیت» را در اولویت قرار دهد و نسبت به ارسال سریع آنها به مجلس شورای اسلامی اقدام نماید.

متن گزارش مدیر جمهور به مردم به این شرح است:

رئیس جمهور بعد از دریافت گزارش وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی و نیز بازرسی ریاست جمهوری راجع به وقوع تخلف در واردات و فروش خود

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش به مردم

بدنبال دریافت گزارش هایی در مورد وقوع تخلف در واردات و فروش خودروهای خارجی، به وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور دادم تا ظرف ۱۵روز عنوان را بررسی و هرگونه تخلف را صریحاً به مردم و دستگاه قضایی اعلام نماید. در این فاصله، از وزارت اطلاعات، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بازرسی ریاست جمهوری هم خواستم تا گزارش های مورد نیاز را تهیه و ارسال نمایند.

بنا بر گزارش وزارت اطلاعات این تخلف از طریق ثبت سفارش های غیرقانونی و اخلال در بازار موجب شدت یافتن واردات ماشین و خروج گسترده ارز از کشور، ایجاد تقاضای کاذب و زیاد کردن بی رویه قیمت، کسب سودهای نامشروع و بروز پدیده دلالی در حوزه ثبت سفارش شده است است و طبق گزارش وزارت صمت تخلفات از طریق دستکاری در تاریخ ثبت سفارش، عوض کردن در عنوان کالای مورد سفارش و تخلف در نحوه و وقت پرداخت وجه انجام شده است هست. در این گزارش گروه های مهم درگیر در تخلفات ثبت سفارش ماشین مشمول بر بعضی کارکنان وزارت صمت، تعدادی از وارد کنندگان ماشین و چند نفر از کارشناسان شرکت رایانه ای طرف قرارداد جهت پشتیبانی از سامانه ثبت سفارش معرفی شده است اند.

پیگیری فوری به پرونده، مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع به بیت‌المال ,

اینک با تلاش مسئولان اجرایی و بر اساس بررسی مجموع گزارش ها می توان از احتمال یک فساد هماهنگ از طریق همکاری چند نفر از عاملان دولتی، یک شرکت رایانه ای و چند شرکت وارد کننده ماشین سخن گفت.

با توجه به تعهد مدیر جمهور به اصل شفافیت و درک این ضرورت که دولت باید فساد ستیزی را از خود شروع کند؛

رئیس جمهور بعد از دریافت گزارش وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی و نیز بازرسی ریاست جمهوری راجع به وقوع تخلف در واردات و فروش خود

۱. به معاون حقوقی مدیر جمهور دستور می دهم با تجمیع و ارزیابی کلیه گزارش ها و تحقیقات انجام شده، ضمن اعلام جرم به مقامات قضایی، اقدام به طرح شکایت کیفری و هر اقدام حقوقی مورد نیاز دیگر جهت احقاق حقوق عمومی بنماید.

۲. به وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور می دهم:

پیگیری فوری به پرونده، مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع به بیت‌المال ,

• طبق قانون پرونده تمام افرادی را که در عنوان فوق مرتکب تخلفی شده است اند بدون هیچ ملاحظه ای به هیئت پیگیری به تخلفات اداری ارجاع دهد.

• با تشکیل کارگروه خاص ای با همکاری وزرای امور اقتصادی و دارایی، اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیر کل بانک مرکزی نسبت به اعمال اصلاحات رویه ای و نهایی کردن سامانه ای یکپارچه جهت کنترل واردات و صادرات کشور از مبدأ تا مقصد و ایجاد شفافیت مورد نیاز و جلوگیری از تکرار چنین جرائمی اقدام نمایند.

۳. به وزیر دادگستری دستور می دهم در پیگیری به تخلفات تعزیراتی افراد و شرکت هایی که از طریق تقلب، گرانفروشی، احتکار و اخلال در نظام عرضه و تقاضا به منافع نامشروع دست یافته اند تسریع کند و نسبت به اعمال مجازات های مقرر اقدام نماید.

۴. به وزیر امور اقتصاد و دارایی دستور می دهم:

• از ترخیص باقیمانده خودروهای عنوان این پرونده جلوگیری کند و اطلاعات خودروهای ترخیص شده است را جهت کارها قانونی در اختیار مراجع ذی ربط قرار دهد.

• پرونده مالیاتی افراد و شرکت های دخیل در این جریان با دقت مورد بازبینی قرار دهد و مالیات و دیگر حقوق دولتی پرداخت نشده ی مربوط به فعالیت های اقتصادی و تجاری آنان را در مناسب ترین وقت وصول نماید.

۵. از معاون اول مدیر جمهور می خواهم جهت جلوگیری از تکرار تخلفات مشابه و خشکاندن ریشه ها و عوامل فساد ساختاری، پیگیری به لوایح «مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی» و « شفافیت» را در اولویت قرار دهد و نسبت به ارسال سریع آن ها به مجلس شورای اسلامی اقدام نماید.

۶. از مدیر محترم قوه قضائیه می خواهم با توجه به اینکه از نظر افکار عمومی تخلف در هر دستگاهی به اعتبار کل نظام و اعتماد مردم آسیب جدی می رساند، ترتیبی اتخاذ نمایند تا با دقت و سرعت و خارج از نوبت به این پرونده پیگیری شود، مجرمان و متخلفان به مجازات قانونی برسند و اموال و سودهای کلان نامشروع به بیت المال بازگردد.

حسن روحانی

رئیس جمهور

۲۳ تیرماه ۱۳۹۷

واژه های کلیدی: تخلفات | پرونده | اطلاعات | اطلاعات | ثبت سفارش | رئیس جمهور | ریاست جمهوری | وزارت اطلاعات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog